Erik Voorhees: Bitcoin i Stablecoins w końcu zajmą miejsce złota i banknotów.

by Peter .

Rozmawiano o tym, jak Bitcoin może wkrótce przejąć władzę nad światem finansowym w wielkim stylu, a ten pomysł wydaje się z czasem zjednywać sobie coraz więcej osób. Jak dotąd, Bitcoin Future okazał się być dość poważnym zawodnikiem przeciwko złotu, jeśli chodzi o przyszłość waluty rezerwowej.

Wiele osób wyznało swoje przekonanie, że Bitcoin w końcu obali złoto, aby stać się najbardziej preferowaną walutą rezerwową na świecie. W ostatnim wpisie na Twitterze, ShapeShift CEO Erik Voorhees wydaje się być w pełni sprzedany na tym pomyśle. Erik uważa, że podczas gdy BTC pokona złoto, banknoty zostaną zastąpione przez stabilne monety, co zapoczątkuje zupełnie nową erę w sektorze finansowym.

Fiat Won’t Last Another Generation
Odpowiadając na twierdzenie fana, że świat może nie widzieć tego rozwoju w tym pokoleniu, Voorhees powiedział, że ze względu na dynamikę rynku obligacji, trudno będzie innej generacji waluty fiat zobaczyć.

W gruncie rzeczy, nadszedł już czas, aby Bitcoin i Stablecoins przejęli władzę.

Klasa średnia i Stablecoins

Zgodnie z komentarzem innego fana, klasa średnia jest bardziej skłonna wspierać Stablecoins, w przeciwieństwie do nich, głównie ze względu na widoczną zmienność cen Bitcoinów.

Jest to jednak wiarygodna prognoza, że cena Bitcoina byłaby bardziej stabilna, gdyby osiągnął on etap kwalifikujący go jako walutę rezerwową de facto. W takim przypadku wszyscy, w tym klasa średnia, byliby skłonni wspierać Bitcoina.

Bitcoin i Free Banking
Od dawna świat tęsknił za prawdziwie wolnym systemem bankowym, w którym uczestnicy rynku są odpowiedzialni i mają w pełni zabezpieczone rezerwy bez konieczności polegania na bankach centralnych.

Sukces Bitcoin’a jako dominującego krypto i wysoko cenionego aktywa w zakresie prywatności i bezpieczeństwa znacznie zwiększył jego zdolność do stworzenia środowiska rynkowego, które jest niezbędne do wprowadzenia wolnego systemu bankowego.